Yeşilırmak Bağımsız Siyasi Gazete - Verimlilik Haftası - Verimlilik Genel Müdürüğü

“Verimlilik Ödülleri Web Sitesi”

  
Yeşilırmak Bağımsız Siyasi Gazete

Verimlilik Haftası kapsamında teknik gezi düzenlendi

25 Nisan-1Mayıs 2016 tarihleri arasında Ülke sathında gerçekleştirilen Verimlilik Haftası etkinlikleri kapsamında Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğr.. 

Bu haber 2 saat önce eklenmiş
 

25 Nisan-1Mayıs 2016 tarihleri arasında Ülke sathında gerçekleştirilen Verimlilik Haftası etkinlikleri kapsamında Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden oluşan bir gurupla Amasya Şeker Fabrikasına teknik gezi düzenlendi.

Teknik gezi, Suluova Şehit Erkan Ayas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden 3 öğretmen, 25 öğrenci ile Amasya Bilim, Sanayi Ve Teknoloji İl Müdürü Mürsel KULOĞLU ve Müdürlük personelinden oluşan toplam 30 kişilik gezi gurubunun, Suluova ilçesinde bulunan Amasya Şeker Fabrikasının üretim tesislerinin ziyaret şeklinde gerçekleşti.

Gezinin amacı öğrencilerin verimlilik bilincinin geliştirilmesi ile bilgi ve becerilerinin artırılması, üretimin fabrikadaki aşamalarının yerinde görülmesi ve teorik bilgilerinin fabrikadaki pratik işleyişine şahit olunması olarak belirlendi.

Fabrika yetkilileri öğrencilere üretim sahasını gezdirerek bilgiler verdikleri gibi üretimin tüm aşamalarını sunum halinde de brifing verildi.

Gezi sonunda öğretmen ve öğrenciler bu etkinliğin çok faydalı olduğunu dile getirdiler.