“Verimlilik Ödülleri Web Sitesi”

  
Yeni Kütahya

VALİ ŞERİF YILMAZ “TÜRKİYE VERİMLİLİK ODAKLI BÜYÜMELİ”

Kütahya Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mehmet Albayrak ile beraberindeki heyeti kabul etti.
Mehmet Albayrak ziyarette yaptığı konuşmada 1992’den beri kutlanmakta olan ‘Verimlilik Haftası’nın son 2 yıldır taşraya da yayıldığını kaydetti.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Vali Şerif Yılmaz verimlilik bilinci oluşturulması amacıyla gerçekleştirilen Verimlilik Haftasının hayırlı olmasını diledi.
 
Türkiye’nin verimlilik odaklı büyümesi gerektiğini ifade eden Vali Yılmaz, “Devlet olarak, 2023 hedeflerimiz doğrultusunda ülkemizde verimliliğe dayalı bir büyüme ve kalkınma modeli çerçevesinde her alanda yenilikçi, hızlı, kaliteli ve bilimsel yaklaşımlarla mal ve hizmet üretmenin yolunu açmaya gece gündüz demeyip çalışıyoruz. Toplumumuzun her kesiminde verimlilik bilincinin oluşturulması ve yaygınlaştırılması amacıyla, her yıl çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir. Verimlilik artışının sürekliliği, verimlilik konusunda farkındalığın artması verimlilik bilinci yüksek bireylerin yetiştirilmesiyle mümkündür. Bu anlayıştan hareketle, Verimlilik Haftası etkinlikleri önemli bir hedef kitlesini ilk ve orta öğrenim kurumlarında eğitim görmekte olan çocuklarımız, gençlerimiz oluşturmalıdır. Bu kapsamda Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü ve Milli Eğitim İl Müdürlüğü iş birlikleri sonucu ilk ve ortaöğretim kurumlarındaki öğrencilerin verimlilik konusuna ilgilerini çekmek amacıyla ilk okul ve ortaokulun öğrencilerine çeşitli hediyeler dağıtılarak verimlilik konusunda filim ve sunumlarla farkındalık oluşturmaya çalışacaklardır. Gençlerimize yönelik olarak da Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğümüz ile Dumlupınar Üniversitesi işbirliği ile fakülte öğrencileri arasında yarışmalar ve seminerler tertip edeceklerdir. Yetişkinlere yönelik ise İl Müdürlüğümüz tarafından açılacak stantla verimlilik konulu broşür ve tanıtım kitapçıkları dağıtımı yapılacaktır. Ayrıca Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı iş dünyasındaki verimlilik arttırıcı ve yenilikçi çalışma ve projeleri desteklemek amacıyla da, başarılı işletmeleri “Verimlilik Proje Ödülleri” ile ödüllendirerek, verimlilik odaklı çalışmanın ve yenilikçiliğin öne çıkarılmasını, iyi uygulama örneklerinin tanıtılarak işletmeler arası bilgi ve tecrübe paylaşımlarını gerçekleştirmektedir. 2016 yılı Verimlilik Haftası münasebeti ile toplumumuzun farklı kesimlerinden giderek artan bir ilgi ile Ülkemizin verimlilik odaklı büyümesini sağlamak amacıyla Verimlilik Haftası etkinliklerine katılan, destek veren tüm kişi ve kuruluşlara teşekkür eder, ülkemizin kalkınma ve büyüme yolundaki tüm engelleri ancak verimlilik artışına daha fazla önem vererek aşabileceğine olan inancımı bir kez daha tekrarlamak istiyorum” dedi.