Kuşadası Haber - Verimlilik Haftası - Verimlilik Genel Müdürüğü

“Verimlilik Ödülleri Web Sitesi”

  
Kuşadası Haber

"verimlilik Haftası" Kısa Film Gösterimiyle Kutlandı

Bilim Sanayi Teknoloji Bakanlığı Verimlilik Genel Müdürlüğü tarafından her yıl Türkiye’nin 81 ilinde düzenlenen "Verimlilik Haftası"Adana Optimum AVM’de kısa film gösterimiyle kutlandı

 Sosyal Medya
 Paylaş Tweetle Paylaş
 
 


Bilim Sanayi Teknoloji Bakanlığı Verimlilik Genel Müdürlüğü tarafından her yıl Türkiye’nin 81 ilinde düzenlenen Verimlilik HaftasıAdana Optimum AVM’de kısa film gösterimiyle kutlandı.
Toplumun tüm kesimlerinde verimlilik bilinci oluşturulması amacıyla her yıl gerçekleştirilen Verimlilik Haftası dolayısıyla, Adana Optimum Alışveriş Merkezi’nde gerçekleşen etkinliğe, Adana Vali Yardımcısı Azmi Yeşil, Bilim Sanayi Teknoloji İl Müdürü Remzi Özdoğan, Sukut Filmi Yazarı ve Yönetmeni Nuri Cihan Özdoğan ve Yüreğir Atatürk Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencileri katıldı.
Verimlilik Haftasını anlatan kısa film gösterilerinin gerçekleştiği etkinlikte konuşan Adana Vali Yardımcısı Azmi Yeşil, Verimli olmadan yarınlarımızı kurtaramayız. Kalkınmak ve ilerlemek için verimli davranıp, düşünmek ve bu düşünceleri uygulamaya geçirmek gerekir. Yarın bizim bulunduğumuz koltuklarda sizler olacaksınız. Bunu bilincinde olmanız gerekiyor dedi.
ÖDÜLLÜ FİLM “SÜKUT” GÖSTERİLDİ
Optimum’da gerçekleşen etkinlik çerçevesinde, Adana Portakal Çiçeği Karnavalı Film yarışmasında ikincilik ödülü ve İstanbul’da Lions Film festivalinde jüri özel ödülünü alan “Sükut” filmi katılımcılara izletildi. Filmin yazarı Nuri Cihan Özdoğan, Adana’dan vazgeçmek ve vazgeçmemek arasında kalıp yıllar sonra tekrar bu şehre dönen karakterin hayatını anlatan bir film. Filmi aşk öyküsü temasıyla yansıttık. Filmde Adana’nın kimsesiz bir çocuğu bile aç bırakmayacak kadar verimli ve vicdanlı bir şehir olduğuna değindik. Senaryosunu Tunahan Kurt ile birlikte yazdık, başrollerinde Ahmet Soysal ve Meryem Asil oynadı. İki yarışmaya katıldık ve ödüllerimizi aldık dedi.
Verimlilik Haftası kapsamında yapılan etkinlikten keyif aldıklarını belirten öğrenciler, toplantıya katılarak kendilerine destek veren Adana Vali Yardımcısı Azmi Yeşil, Bilim Sanayi Teknoloji İl Müdürü Remzi Özdoğan, Sükut filminin yazarı ve Yönetmeni Nuri Cihan Özdoğan ve Optimum yönetimine teşekkür etti.
Etkinlik sonunda Adana Vali Yardımcısı Azmi Yeşil tarafından öğrencilere verimliği anlatan katalogların bulunduğu dosyalar verildi
.