Gazete İpekyol - Verimlilik Haftası - Verimlilik Genel Müdürüğü

“Verimlilik Ödülleri Web Sitesi”

  
Gazete İpekyol

Üniversite ve sanayici bir araya geldi

 
 
Büyüt
Küçült
Üniversite ve sanayici bir araya
 

Verimlilik Haftası etkinlikleri kapsamında Harran Üniversitesinde düzenlenen toplantıda sanayicilerle akademisyenler bir araya geldi.

Verimlilik Haftası kapsamında Kamu Üniversite Sanayi İş Birliği Geliştirme Toplantısı adı altında, Şanlıurfa Teknokentte Harran Üniversitesi Rektörlüğü, Bilim Sanayi ve Teknoloji il Müdürlüğü ve KOSGEB il Müdürlüğü, Şanlıurfa’da faaliyet gösteren firmalar ve akademisyenlerin katılımıyla bir toplantı gerçekleştirildi.  Toplantı sonunda üniversitede görev yapan akademisyenler ve sanayiciler karşılıklı fikir alışverişinde bulunarak, ARGE çalışmalarına yönelik proje geliştirmeleri konusunda adımlar atıldı. Karacadağ Kalkınma Ajansının katkıları ile düzenlenen programa, Harran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şerafettin Çelik, Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği İl Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. M. Akif Nacar, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından Uz. Yunus Özmodanlı, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Zafer Aydın, Organize Sanayi Bölge Müdürü Oktay Yaşar, Karacadağ Kalkınma Ajansından Yunus Çolak, KOSGEB İl Müdürü İdris Erkeksoy, Teknokent Genel Müdürü Hasan Aydoğdu, Harran Üniversitesinden akademisyenlerle sanayiciler katıldı.

 

ÇELİK: İLETİŞİMİN GÜÇLENMESİ ÖNEMLİDİR

Programda bir konuşma yapan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şerafettin Çelik “Üniversite ve sanayi arasında mevcut olan işbirliğinin geliştirilmesi adına yapılan bu etkinlikler, Şanlıurfa’da sanayinin geliştirilmesi yönünde faydalı olmaktadır. Akademisyen ve sanayici arasındaki iletişimin güçlenmesi çok önemlidir. Ülke olarak kalkınmamız bu işbirlikleri bağlamında olacaktır. Yaptığımız bu toplantılarla fikir alışverişlerinde bulunacağız.  Kurumlar olarak irtibatlarımızı devam ettirdiğimiz sürece çok daha güzel projeler ortaya çıkacaktır” dedi.

 

Açılış konuşmalarının sonunda toplantıya iştirak eden, MEKSAN Trafo Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Fırat Motor ve Pompa Elektrik Sanayi Ticaret Limited Şirketi, Badıllı Zirai Aletler İmalat Tic. ve San. Ltd. Şti, Mekanik Rulman, Urfa Beton ve Suruç Beton, Avsumay Evsel ve Endüstriyel Arıtma Sistemleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, GAPSAN Egzoz, Trafomaks, SUBOR GAP Boru Sanayi, Anı Süt, Karaçalı Makine yetkilileri ile Harran Üniversitesinde görevli konunun uzmanlarınca karşılıklı fikir alış verişi yapıldı.  (HABER MERKEZİ)