“Verimlilik Ödülleri Web Sitesi”

  
EKOHABER

Ermaksan ve Poliner gururlandırdı
Ermaksan ve Poliner gururlandırdı

Ermaksan ve Poliner gururlandırdı

Poliner Plastik’in ‘Kaynağında Teknolojik Geri Dönüşüm’ projesi, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından ödüllendirildi. 

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Verimlilik Genel Müdürlüğü tarafından, verimlilik haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen ‘Verimlilik Proje Ödülleri’ kapsamında, Poliner Plastik A.Ş., yürütmüş olduğu ‘Kaynağında Teknolojik Geri Dönüşüm’ projesi ile ülkemizin verimlilik artışı potansiyelinin hayata geçirilmesine sağladığı katkıdan dolayı ödüle layık görüldü. Poliner Plastik Yönetim Kurulu Üyesi Erkan Yılmaz, ödülü Bilim, Sanayi ve Teknoloji Baktanı Fikri Işık’ın elinden aldı. 
Poliner olarak 20 bin ton plastik hammadde ihtiyacını sağladıklarını, bunun da dörtte birini kendi geri dönüşüm tesislerinde, plastik ve ambalaj atıklarının geri kazanılmasıyla elde ettiklerini belirten Yılmaz, “Gerçekleştirdiğimiz bu faaliyet ile hem çevremizin korunmasına hem de ekonomiye bir değer katıyoruz. Projemizin ödüllendirilmesi bize büyük gurur ve mutluluk yaşattı. Geniş satış ağımız, hizmet verdiğimiz sektörlere katma değer yaratan yapımız ve her geçen gün artan tecrübemiz ile piyasa lideri olma hedefimize doğru hızla ilerliyoruz” dedi.