“Verimlilik Ödülleri Web Sitesi”

  
AŞIKPAŞA Günlük Siyasi Gazete

Verimlilik Haftası Etkinlikleri Düzenleniyor

 
Verimlilik Haftası Etkinlikleri Düzenleniyor
 
A
a

Toplumun her kesiminde verimlilik bilincinin oluşturulması ve yaygınlaştırılması amacıyla, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından her yıl “Verimlilik Haftası” etkinlikleri gerçekleştirmekte olup hafta boyunca, birçok ilde, toplumun farklı kesimlerine yönelik verimlilik temalı etkinlikler düzenlenmektedir.

 

Bu yıl “Verimlilik Haftası” etkinlikleri 25 Nisan - 1 Mayıs 2016 tarihleri arasında yapılmaktadır.

Verimlilik Haftası etkinliklerinin önemli bir hedef kitlesini ilk ve orta öğrenim kurumlarında eğitim görmekte olan çocuklar ve gençler oluşturmaktadır. Bu kapsamda Kırşehir’de Milli Eğitim İl Müdürlüğü ile , Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü’nün iş birliği sonucu Vali Mithat Saylam ve Atatürk Orta Okullarında ki öğrencilerin verimlilik konusuna ilgilerini çekmek amacıyla “verimlilik” temalı tanıtım film gösterilmiş ve “Zamanı Etkili ve Verimli Kullanma” konulu sunum Şube Müdürü Atila Sapmaz tarafından sunumu yapıldı.


Ayrıca Verimlilik haftası süresince Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü tarafından Kırşehir’de bulunan işletmelere, sanayi kuruluşlarına verimliliğe dayalı bir büyüme ve kalkınma modeli çerçevesinde ziyaretler gerçekleştirilecek.